Zasahuje Facebook opět do soukromí svých uživatelů?

Facebook před pár dny upravil způsob, jakým lze na jeho sociální síti přijímat či ignorovat žádosti o přátelství. Jde o další zásah do soukromí jeho uživatelů?
reklama

Dříve jste žádost mohli buďto potvrdit, nebo odmítnout (ignorovat). Druhá zmíněná možnost nyní byla nahrazena tlačítkem "Nyní ne." Kliknutím na něj nebude žádost o přátelství ignorována, ale přesune se do speciální kategorie tak, že se k ní můžete později vrátit. To s sebou však přináší jedno velké úskalí. I když o tom Facebook nahlas příliš nemluví, pokud na jeho sociální síti požádáte někoho o přátelství, začnou se vám automaticky zobrazovat jeho příspěvky na zdi. To se děje do té doby, než vaše přátelství buď potvrdí, nebo ignoruje.

Co se ale stane nyní, pokud kliknete na nové tlačítko "Nyní ne"? Příspěvky ze zdi toho, který je žádán o přátelství se žadateli budou zobrazovat prakticky do nekonečna (respektive do té doby, než je žádost přijata/odmítnuta). Pro odmítnutí žádosti o přátelství však musíte kliknout na nové tlačítko "Nyní ne" a následně jít do složky Přátelé - Najít přátele, kde ji teprve můžete ignorovat. A to většina lidí zcela jistě dělat nebude - prostě kliknou na tlačítko "Nyní ne" a tím pro ně celá věc skončí. Zůstává tak otázkou, proč Facebook celý proces odmítání žádosti o přátelství takto komplikuje.

Zdroj: TechCrunk

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru