Zařízení s Androidem nově musí zobrazovat logo "powered by Android"

Android je v současné době nejpopulárnějším mobilním operačním systémem na světě, a to mimo jiné i z toho důvodu, že výrobci (například HTC) skrývají jakýkoli odkaz na to, že zařízení běží na Androidu, pod své vlastní rozhraní. Nejnovější změny v Google Mobile Service Agreement pro androidové zařízení mají však za cíl toto změnit a vytvořit mezi uživateli silnější vnímání značky. 
reklama

Výrobci nyní musejí na svá zařízení viditelně umisťovat nápis "powered by Android", jinak tyto nebudou mít přístup ke Google Play Store. Logo nemusí být umístěno na samotném telefonu či tabletu, ale musí se zobrazit na displeji při jeho zapínání. Podle portálu Android Police musí být logo poměrně velké - ve většině případů má být výška přes centimetr.

Navíc musí být jasně viditelné, ne skryté mezi jinými animacemi. Nové logo bude k vidění například na telefonech Samsung Galaxy S5 a HTC One M8, které mají být uvedeny na trh co nevidět. Otázkou tak zůstává, proč Googlu trvalo toto rozhodnutí tak dlouho.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru