Zákazníci jsou nejspokojenější se smartphony Apple

Apple se podle nejnovější studie společnosti J.D. Power and Associates umístilo na první pozici v žebříčku spokojenosti zákazníků.
reklama

Apple v průzkumu J.D. Power and Associates, kterého se letos účastnilo 6898 vlastníků chytrých telefonů, vyhrál již po šesté po sobě. Z průzkumu vyplývá, že mezi klíčové faktory, které vedly ke spokojenosti uživatelů, patřil výkon, snadnost ovládání, funkce a design přístroje. Na škále o tisíci bodech Apple získalo 838 bodů, na druhém místě se umístilo HTC s 801 body. Třetí a čtvrté místo pak obsadil Samsung a Motorola se 777 a 775 body.

Z průzkumu nadále vyplynulo, že uživatelé, kteří mají 4G zařízení, jsou s ním většinu času velmi spokojeni - vysoká rychlost a výkon tedy předčí malou výdrž baterie. Spokojenost mezi zákazníky se 4G smartphony v průměru dosáhla 819 bodů, zatímco u 3G zařízení to bylo 786 bodů. Z jiné studie vydané tento týden londýnskou konzultantskou společností Brand Finance pak vyplývá, že je Apple v současné době druhou nejhodnotnější značkou na planetě - jeho hodnota vzrostla za poslední rok o třiatřicet procent.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru