Zadavatelé reklamy se bouří proti Do Not Track

Nedávné rozhodnutí Microsoftu zapnout v Internet Exploreru 10 implicitně technologii Do Not Track vyvolalo vlnu kritiky. 
reklama

Americká Asociace národních zadavatelů reklamy ve svém posledním bulletinu vyjádřila "hluboké zklamání" nad rozhodnutím Microsoftu. Asociace také zveřejnila otevřený dopis Stevu Ballmerovi. Podle něj Microsoft svým krokem znehodnotí reklamu na internetu, což povede k nižším výnosům a ve svém důsledku to poškodí i samotné uživatele, jelikož svou činnost ukončí celá řada webových stránek, jež nabízení obsah zadarmo a žijí pouze z reklamy.

I když tato dedukce má určitou logiku, podle analytiků se žádné "webové apokalypsy" obávat nemusíme. Do Not Track nabízejí kromě Internet Exploreru i další webové prohlížeče jako Chrome nebo Firefox. Na rozdíl od IE10 si však uživatelé v těchto prohlížečích musejí funkci manuálně zapnout. Vyzkoušet, zda máte Do Not Track zapnutý, lze například na této stránce.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru