Začnou bankéři vyměňovat BlackBerry za iPhony?

Britská banka Standard Chartered vyměňuje svým zaměstnancům BlackBerry za iPhony. Přidají se i další bankéři?
reklama

Podle mluvčí Standard Chartered, započal proces přesunu na iPhony asi před měsícem. Není zatím jasné, kolik ze 75 000 zaměstnanců společnosti používalo BlackBerry. Bankéři ze společností HSBC a Morgan Stanley mají v současné době přikázané používat BlackBerry jako standardizované zařízení pro firemní komunikaci. Podle analytiků je přechod na iPhony možný i u zaměstnanců těchto peněžních ústavů, avšak bude to trvat déle - především kvůli obavám z bezpečnosti.

"Pokud více společností přejde na iPhony, je to pro RIM samozřejmě špatná zpráva," říká analytik Lu Chialin ze společnosti Macquarie Securities. "Bude však trvat delší dobu, než si společnosti iPhony interně otestují." Zatím se k iPhonu přiklánějí především bankéři v Asii. RIM v současné době ovládá 36% amerického trhu se smartphony. Podle expertů je největším problémem pro společnosti při přechodu na jiné telefony kódování dat a systém RIM je v tomto ohledu efektivnější, než u jiných výrobců telefonů.

Zdroj: Reuters

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru