Z Megauploadu budou smazána všechna data

Uživatelé Megauploadu přijdou o všechna data, která na tento web nahráli - a to včetně obsahu, ke němuž vlastní autorská práva.
reklama

Oznámili to američtí žalobci s tím, že data ze serverů Megauploadu budou smazána nejspíše do čtvrtka. Uživatelé nemají ke svým datům na Megauploadu přístup od té doby, kdy byl zadržen Kim Dotcom a přístup na stránku zmrazen. Lidé však i nadále doufali, že jim nakonec bude umožněno stáhnout si alespoň své osobní dokumenty a obrázky, které na web nasdíleli. To si však nemyslí američtí žalobci, kteří oznámili, že právo zasáhnout a vydat příkaz ke smazání dat mají z toho titulu, že se některé servery, na nichž Megaupload běžel, nacházejí ve Virginii (i když většina serverů je umístěna v Hong-Kongu). 

Jak dodává agentura AP, američtí žalobci také zvažují, že půjdou po uživatelích, kteří na Megaupload opakovaně nahrávali ilegální obsah nebo jej odtud stahovali. To je velmi jednoduše dohledatelné z logů na serverech, které obsahují IP adresy uživatelů.  Uvidíme, jak bude na tato oznámení reagovat hackerská skupina Anonymous.

Zdroj: ZDNet
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru