Z Google Docs se pomalu stává konkurence pro MS Office

Naprostou dominanci firmy Microsoft pokud jde o Office programy začala v posledních měsících silně nahlodávat firma Google se svými Google Docs, kterýžto balík se stává stále populárnějším.
reklama

Ač to celé začalo poměrně nenápadně, dnes se již dle studie uspořádané firmou IDC "široce používá" zhruba v 1 z 5 firem právě balík Google Docs. Je pravděpodobné, že minimálně na některých z míst půjde o náhražku prve jmenovaných MS Office. Dotázáno bylo 262 osob mezi nimiž převládaly Senior Manažeři a podobné funkce.

Ještě v prosinci 2007 se o "širokém používání" Google Docs mluvilo u 5 % dotázaných a dnes se toto číslo vyhouplo již na 19,5 %. Procento to pravda není ještě příliš vysoké, ovšem Google Docs získává značné momentum, které by mohlo Microsoft po čase velmi silně ohrozit. Minimálně pokud jde o Office v internetové online verzi.

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru