YouTube začalo půjčovat filmy za peníze

Oblíbený portál YouTube začal nabízet zpoplatněné filmy a televizní pořady.
reklama

Po té, co se na počátku roku objevily spekulace o tom, že YouTube chce vstoupit na trh s půjčováním filmů to vypadá, že společnost konečně učinila první krok. Na oblíbeném portálu s videi je nyní k dispozici (zatím poměrně slabá) nabídka filmů a televizních show s cenami od jednoho do čtyř dolarů. V současné době YouTube nabízí převážně nezávislé a zahraniční filmy, avšak v databázi je i pár titulů oceněných Oskary, jako třeba Precious nebo The Cove.

Vypadá to, že hlavním dodavatelem tohoto placeného obsahu na YouTube je v současné době společnost Lions Gate. Smlouvy s velkými filmovými studii jako Paramount, Fox nebo Universal zatím Google (vlastník YouTube) nemá. Uživatelé si film či televizní pořad mohou půjčit na 24 až 72 hodin a platí za ně pomocí služby Google Checkout. Podle zahraničních pozorovatelů by YouTube chtělo začít konkurovat oblíbeným iTunes. Ty však mají v současné době nabídku mnohem širší. Špatná zpráva pro evropské uživatele je, že filmy a TV show YouTube v současné době půjčuje jen americkým uživatelům.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru