YouTube umožňuje rozmazat obličeje na videích

YouTube přidalo na svůj portál novou funkci, která má chránit soukromí uživatelů s názvem "Rozmazat všechny tváře" (Blur All Faces).
reklama

YouTube zavedení nové funkce zdůvodnilo nutností ochrany lidí, jejichž tváře se objeví například na protestních videích. Nástroj zvládne použít naprosto každý. Jakmile uživatel nahraje video, v menu pod tlačítkem Další funkce najde možnost Rozmazat všechny tváře. Po kliknutí na tlačítko Aplikovat se funkce aktivuje a automaticky detekuje a rozmaže všechny tváře na videu, které najde. Uživatel si může rozmazání všech tváří zkontrolovat před publikováním videa. 

YouTube zatím neumožňuje rozmazat pouze tváře vybraných jedinců - buďto je uživatel rozmaže všem, nebo nikomu. Společnost si je vědoma, že technologie není perfektní, a tak ji dává přídavek beta. Podle YouTube může mít nová funkce v současné době problémy například s detekcí obličejů při špatném osvětlení, úhlu nebo kvalitně obrazu. Uživatelé by si proto video vždy před jeho zveřejněním měli prohlédnout.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru