YouTube spustilo novou mapu trendů

Google představil nové mapy trendů pro YouTube, které usnadní sledování videí, jež jsou na portálu právě populární.
reklama

I když v současné době trendy pokrývají pouze USA, Google na svém blogu uvedl, že další země budou rychle přibývat. Mapu lidé mohou filtrovat podle pohlaví, věku, či celkového počtu sdílení nebo shlédnutí videa. Uživatelé tak mohou ihned vidět, v jakých oblastech to které video obsazuje přední příčky. Nová funkce je prodlouženou rukou již existujícího dashboardu YouTube Trends, který uživatelům taktéž umožňuje hledat populární videa pomocí různých kritérií.

Pokud například budete filtrovat muže ve věku 13 - 17 let, kteří se dívají na oblíbená videa, uvidíte, že  vůbec nejoblíbenější bude v závislosti na počtu sdílení epizoda ze seriálu Family Guy s názvem Save the Clam, zatímco provedení toho stejného hledání pro věkovou skupinu 55 - 64 let ukazuje, že zde lidé mají největší zájem o teaser trailer na šestou řadu seriálu True Blood (jde také o vůbec nejpopulárnější video mezi všemi skupinami a pohlavími). Na mapu trendů (zatím jen v USA) se můžete podívat zde.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru