YouTube slaví šest let od svého vzniku

YouTube včera oslavilo své šesté narozeniny s oznámením, že videa na jeho stránkách mají každý den více než tři miliardy zhlédnutí.
reklama

To je 50% nárůst oproti minulému roku. Každou minutu je na YouTube nahráno více než 48 hodin videa, což je o 37% více, než v prosinci 2010 a o 100% více, než v tom samém období minulého roku. Vývojáři se nyní podle svých slov zaměřují na funkce jako je sdílení videa, jeho rychlejší nahrávání a zvyšování limitů délky videa.

YouTube bylo založeno v únoru 2005 a prošlo si celou řadou těžkostí - od problémů s ochrannými známkami až po ziskovost, která byla v prvních letech slabá. Nyní patří YouTube pod Google, který jej koupil v roce 2006 a od té doby se mu daří. Před měsícem jeho představitelé oznámili, že v tomto roce rozšíří počet zaměstnanců o 30%. V květnu pak YouTube spustilo novou službu Live a začalo nabízet půjčování filmů hollywoodských studií (zatím pouze pro USA).

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru