YouTube slaví 57 let od vzniku VHS přehrávače

YouTube se rozhodlo oslavit sedmapadesáté narozeniny prvního komerčního videopřehrávače s názvem Ampex VRX-1000. V rámci "oslav" této události YouTube zpřístupnilo tlačítko VHS v pravém spodním rohu přehrávače, díky kterému si uživatelé mohou připomenout, jaké to bylo před vznikem DVD, Blu-ray a digitálního videa. 
reklama

Pokud jste vyrostli v osmdesátých či devadesátých letech, jistě víte, jaké problémy VHS platforma přinášela. I když bylo opravdu skvělé moci nahrávat programy v televizi a pak se na ně opět dívat z tepla domova, kvalita obrazu ani zvuku nebyla dobrá. Některé problémy se daly vyřešit pomocí určitých tlačítek na přehrávači, jiné ne. Pokud byla poškozená kazeta, nedalo se dělat samozřejmě nic. 

YouTube odvedlo dobrou práci a tyto neduhy reprodukovalo do současných videí. Zajímavé je také to, že pokud video zastavíte, obraz bude kmitat úplně stejně, jako u VHS kazety. Není jasné, jak dlouho bude funkce v přehrávači YouTube dostupná.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru