YouTube překročilo 4 miliardy zhlédnutí videí denně

YouTube oznámilo, že na svých stránkách nyní zaznamenává okolo čtyř miliard zhlédnutí videí denně. Ani ne před rokem to byly tři miliardy.
reklama

V roce 2006 to pak bylo "pouze" 100 milionů zhlédnutí. Čtvrtinový nárůst sledovanosti přichází v době, kdy stále více uživatelů po celém světě vlastní mobilní zařízení (tablety či chytré telefony), na kterých k videím na webu přistupují. YouTube má v současné době optimalizované verze nejen pro smartphony, tablety, ale také třeba pro televizory. Podle posledních informací je na YouTube každou minutu nahráno téměř šedesát hodin obsahu - pro srovnání, ještě v květnu minulého roku to bylo 48 hodin.

YouTube koupil Google v roce 2006 za 1,65 miliardy dolarů a od té doby zažívá velký růst tržeb - navzdory tomu, že většina videí na webu není zpoplatněna. Kromě uživatelských videí YouTube v představilo také programové kanály, na kterých se vysílá originální obsah. Podle neoficiálních informací do těchto profesionálních videí Google "nacpal" 100 milionů dolarů. V neposlední řadě pak YouTube před pár týdny po dlouhé době obnovilo svůj design.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru