YouTube již umí i HTML5

Jako by novinky o chystaném pronajímání videa nestačily, YouTube přispěchalo před několika dny s prohlášením, že podpora HTML5 videa je již konečně online.
reklama

HTML5 video je webový standard, který umožňuje uživatelům všech modernějších browserů prohlížet hostované video přímo v prohlížeči bez nutnosti spoléhat na Adobe Flash Player. V rámci zprovoznění je nutno navštívit službu TestTube a zažádat si o dotyčný program (mimochodem toho času nedostupný).

Jediné browsery, které výše zmíněné přehrávání toho času korektně zvládnou, jsou prozatím tyto: Google Chrome (jak jinak), Apple Safari, Internet Explorer (s nainstalovaným Chrome Frame). V seznamu zatím chybí jak Firefox, tak i Opera a to i přesto, že nejnovější verze již specifikaci HTML5 znají.

Zdroj: CNet Blogs

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Lze také přehrávat v přímo předinstalovaném prohlížeči v mobilním telefonu Nokia E-66. Asi to tak půjde ve většině symbian telefonech. :)

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru