Yahoo představilo webový prohlížeč Axis

Yahoo včera představilo pseudo webový prohlížeč založený na HTML5 s názvem Axis určený jak pro desktop, tak pro mobilní operační systémy.
reklama

Axis funguje jako samostatný prohlížeč pro mobilní operační systémy iOS a Android i jako desktopová aplikace, která se instaluje jako plug-in na již existující prohlížeče iE9, Chrome a Firefox. Proto bývá Axis označován jako pseudo prohlížeč.

Yahoo Axis

A v čem že spočívá výhoda Axis? Podle Yahoo jeho nový prohlížeč/vyhledávač řeší současný problém, kdy uživatel vloží do vyhledávače dotaz, probírá se kvantem textových odkazů a nakonec vybere ten nejrelevantnější. Axis eliminuje druhý krok - namísto textových odkazů vidí uživatel vizuální náhled obsahu, který se skrývá za textovými odkazy (screenshot webu). To se děje současně s tím, jak uživatel píše - stejně jako by měl zapnutou funkci Instant search v Googlu. Náhledy se zobrazují v horizontálním panelu a i když to "vypadá dobře", žádnou revoluci Axis nepřináší.

V jeden okamžik uživatel vidí jeden nebo dva výsledky hledání, takže je celý proces velmi přehledný. Kromě nového způsobu hledání Axis nabídne také synchronizaci obsahu mezi více zařízeními. Pokud se uživatel dívá na webovou stránku na desktopu, může zapnout iPad a pokračovat tam, kde skončil; to samozřejmě vyžaduje, aby byl na obou zařízeních přihlášen k účtu na Yahoo, Facebooku nebo Google+.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru