Yahoo Messenger přináší 3G video hovory na iPhone a Android

Na iPhony a telefony postavené na Androidu přichází nová verze aplikace Yahoo Messenger, která nabídne video chat mezi uživateli těchto platform.
reklama

Podle Davida Katze z Yahoo bude video chat u nové verze aplikace fungovat jak na 3G připojení, tak na Wi-Fi, což je rozdíl oproti FaceTime od Apple, který uživatelé spustí pouze přes Wi-Fi. S Yahoo Messengerem tak nebude problém vést video hovor mezi dvěma iPhony, iPhonem a telefonem s Androidem nebo jedním z těchto telefonů a počítačem s webkamerou.

Video hovory nejsou nic nového - pro mobilní telefony je poskytují například aplikace Fring a Tango. Ty však nemají tolik uživatelů jako Yahoo (81 milionů), neboť ten vlastní druhou největší IM síť na světě (první je Windows Live Messenger). Skype se video hovorům na mobilních telefonech zatím vyhýbá, takže Yahoo Messenger je první mainstreamovou službou, u které byly video hovory mezi více platformami zprovozněny. Microsoft a Google budou jistě následovat.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru