Yahoo konečně spustilo defaultní šifrování Mailu

Yahoo od včerejška začalo defaultně šifrovat všechnu emailovou komunikaci a nabízí tak svým uživatelům tu samou úroveň bezpečnosti, která je na Gmailu již od roku 2010.

Reklama

Yahoo již v říjnu minulého roku oznámilo, že do osmého ledna začne komunikaci všech dvou set milionů uživatelů své služby Yahoo Mail šifrovat za pomoci Secure Sockets Layer (SSL). Uživatelé již nebudou muset manuálně konfigurovat své účty tak, aby byla jejich komunikace mezi prohlížečem a servery Yahoo dostatečně zabezpečena. "Kdykoli použijete Yahoo Mail - ať už je to na desktopu, mobilním zařízení, v mobilní aplikaci nebo skrze IMAP, POP či SMTP - vaše komunikace je 100 % defaultně šifrována a chráněna 2048bitovými certifikáty," uvedl Jeff Bonforte z Yahoo.

Google defaultně využívá SSL v Gmailu od roku 2010, od roku 2011 je pak toto šifrování dostupné pro (přihlášené) uživatele i při hledání a v listopadu americká společnost provedla upgrade všech svých SSL certifikátů na 2048bitové RSA, jež má delší klíče, díky nimž je tak prolomení ochrany těžší. Informace o tom, že Yahoo plánuje defaultně šifrovat mail, se objevily v prvních týdnech poté, co byly zveřejněny detaily o špionážním programu NSA, jenž se zaměřoval na velké americké internetové firmy.

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář