Yahoo konečně spustilo defaultní šifrování Mailu

Yahoo od včerejška začalo defaultně šifrovat všechnu emailovou komunikaci a nabízí tak svým uživatelům tu samou úroveň bezpečnosti, která je na Gmailu již od roku 2010.
reklama

Yahoo již v říjnu minulého roku oznámilo, že do osmého ledna začne komunikaci všech dvou set milionů uživatelů své služby Yahoo Mail šifrovat za pomoci Secure Sockets Layer (SSL). Uživatelé již nebudou muset manuálně konfigurovat své účty tak, aby byla jejich komunikace mezi prohlížečem a servery Yahoo dostatečně zabezpečena. "Kdykoli použijete Yahoo Mail - ať už je to na desktopu, mobilním zařízení, v mobilní aplikaci nebo skrze IMAP, POP či SMTP - vaše komunikace je 100 % defaultně šifrována a chráněna 2048bitovými certifikáty," uvedl Jeff Bonforte z Yahoo.

Google defaultně využívá SSL v Gmailu od roku 2010, od roku 2011 je pak toto šifrování dostupné pro (přihlášené) uživatele i při hledání a v listopadu americká společnost provedla upgrade všech svých SSL certifikátů na 2048bitové RSA, jež má delší klíče, díky nimž je tak prolomení ochrany těžší. Informace o tom, že Yahoo plánuje defaultně šifrovat mail, se objevily v prvních týdnech poté, co byly zveřejněny detaily o špionážním programu NSA, jenž se zaměřoval na velké americké internetové firmy.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru