Yahoo bude ignorovat nastavení Do Not Track v IE10

Americká společnost Yahoo oznámila, že nebude respektovat technologii Do Not Track, která je implicitně zapnutá v prohlížeči Internet Explorer 10.
reklama

Rozhodnutí Microsoftu nechat v IE10 implicitně zapnutou funkci Do Not Track (DNT) i nadále vyvolává řadu negativních ohlasů. Nejnověji se proti technologii ohradilo Yahoo, které oznámilo, že implicitně zapnutý DNT v IE10 nebude akceptovat. Podle americké společnosti technologie totiž uživatelům znemožňuje naplno využít všechny inovace a funkce Yahoo a uživatelé o tom neví.

"Věříme, že rozhodnutí o zapnutí DNT by měl každý uživatel učinit sám a neměl by jej za něj dělat výrobce webového prohlížeče. Yahoo proto nebude respektovat Do Not Track standardně zapnutý v Internet Exploreru 10," uvedlo Yahoo na svém blogu.

Do Not Track umožňuje uživatelům surfovat po internetu co možná nejvíce anonymně bez toho, aby jejich chování sledovali zadavatelé reklamy. Organizace W3C ve svém prohlášení nedávno uvedla, že technologie by v žádném webovém prohlížeči neměla být implicitně zapnuta. Internet Explorer 10 tak zůstává jediným známým prohlížečem, který toto prohlášení nerespektuje.

I když je Yahoo proti implicitně zapnutému DNT, není proti technologii jako takové. Společnost podle svých slov bude i nadále na vytváření DNT spolupracovat s W3C. "Principiálně s DNT souhlasíme. Jelikož však tento standard stále není ve finální fázi vývoje, neměl by žádný prohlížeč tuto funkci implicitně mít nastavenu jako zapnutou," uzavřelo Yahoo.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru