Xerox vyvinul látku prodlužující životnost tiskáren

Budoucnost tisku (a nejen toho) slibuje mnoho zajímavých věcí – inteligentní materiály i častou aplikaci nanotechnologií.
reklama

Jak prodloužit životnost součástí tiskáren a zároveň snížit jejich dopad na životní prostředí již studují vědci společnosti Xerox po nějaký čas. V rámci tohoto procesu se podařilo vyvinout unikátní chemickou ochranu fotoreceptorů (světelně citlivých komponent v xerografických zařízeních). S novou ochranou proti běžnému opotřebení může fotoreceptor s novým složením vydržet více než jeden milión cyklů, což je téměř dvojnásobek životnosti současných prvků.

Pan Yonn Rasmussen, viceprezident Xerographic Component Systems Group. věc komentoval slovy: „Dlouhá životnost fotoreceptorů snižuje potřebu výměny náplní a zmenšuje množství odpadu o 33 procent,“ řekl. „Zákazníci těží z kratší doby odstávky a tím i menšího přerušování práce, vyšší produktivity a menšího počtu servisních zásahů.“

Zdroj: Tisková zpráva společnosti Xerox

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru