Xerox opět vytáhl proti padělatelům

Společnost Xerox představuje novou bezpečnostní technologii InfraredMark pro tisk textu čitelného pouze pod infračerveným světlem. Tato technologie najde široké využití především v oblasti zabezpečení vstupenek, kupónů, certifikátů, licencí, identifikačních dokumentů a dalších tiskovin před případnými padělateli. 
reklama

Speciální font InfraredMark Specialty Imaging Font lze tisknout běžným tonerem, „suchým inkoustem“, který vytváří xerografické obrázky. Je k tomu možné použít standardní digitální barevné produkční stroje Xerox vybavené RIPem firmy Xerox v kombinaci s papíry s velmi hladkým povrchem a vysokou bělostí – např. řadou Colotech Gloss Coated. Pokud dojde ke kopírování nebo ke změně dokumentu, text kopie se poškodí a pod infračerveným světlem bude nečitelný.

Uvedená technologie využívá systém xerografických barev Xerox. Každá barva se vytváří smícháním čtyř základních barev – azurové, fialové, žluté a černé, známých pod zkratkou CMYK. 

„Existuje celá řada způsobů jak namíchat tyto barvy a vytvořit z nich barvu jinou. Ale protože každá ze základních barev reaguje na infračervené světlo jinak, určité kombinace jsou pod infračervených světlem viditelné a jiné nikoliv,“ vysvětluje Raja Bala, vedoucí výzkumník centra Xerox Research Center Webster a spoluobjevitel technologie. „Xerox používá tuto vlastnost pro vytvoření infračerveného textu, který není rozpoznatelný lidským okem, ale je viditelný infračervenou kamerou.“

Novou technologii obsahuje sada FreeFlow® Variable Information Suite 6.0, kterou Xerox představil v září. Software zjednodušuje výrobu personalizovaných dokumentů a jeho speciální fonty lze použít pro ochranu před padělateli. Tyto bezpečnostní prvky se mohou upravit pro každý dokument zvlášť, což usnadňuje autorizaci a snižuje pravděpodobnost výroby falzifikátu. 

Výzkumné centrum Xerox Research Center Webster, které je součástí divize Xerox Innovation Group, zaznamenalo v oblasti vývoje speciálních bezpečnostních technologií již několik úspěchů. Kromě technologie InfraredMark k nim patří technologie MikroText tisknoucí znaky o velikosti menší než 1 bod; technologie Glossmark, která tiskne znaky viditelné jen při sledování papíru z určitého úhlu; technologie FluorescentMark tisknoucí text viditelný jen pod ultrafialovým světlem; a Correlation Mark (jedno a dvouvrstvý), jež tiskne text viditelný pouze po přiložení průhledné folie s vytištěným motivem.

Xerox Infrared Technology

Divize Xerox Innovation Group působí v oblasti vývoje barev, práce s počítači, digitálního zobrazování, elektromechanických systémů, nových materiálů, lingvistiky, analýzy práce a v nanotechnologiích. Využívá přitom zkušenosti společnosti Xerox v tisku a správě dokumentů. Více informací naleznete na www.xerox.com/innovation. Software FreeFlow VI obdržel ocenění R&D 100 Award jako „jeden ze 100 technologicky nejvýznamnějších produktů roku“. 

Xerox Czech Republic prodává na našem trhu publikační tiskové systémy, černobílé a plnobarevné multifunkční kopírovací stroje s faxy a tiskárnami, velkoformátové stroje a tiskárny, stejně jako software pro document management. Ke všem strojům dodává Xerox i spotřební materiál a poskytuje kompletní servis a údržbu. Do nabídky firmy rovněž patří celá škála služeb od pronájmu strojů až po sofistikovaný outsourcing. Outsourcingu se věnuje celá samostatná divize XGS (Xerox Global Services).

Více informací o firmě Xerox naleznete na adrese www.xerox.cz.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru