World Usability Day potřetí v Praze

Sun Microsystems, ČVUT a Dobrý web zvou všechny zájemce o design a vývoj softwaru se zaměřením na jeho použitelnost (usability) na konferenci World Usability Day. Třetí ročník konference se koná 8. listopadu 2007 od 9.00 v multikině Palace Cinemas Anděl (sál č. 3, Plzeňská 8, Praha 5). Hlavní téma letošního ročníku zní „Poznejte své uživatele“. Akce je pořádána pod záštitou české pobočky SIGCHI (Special Interest Group on Computer-Human Interaction) a je součástí celosvětového dne použitelnosti, ve stejný den pořádaného ve více než 20 zemích po celém světě. K účasti je možné se zdarma zaregistrovat na adrese http://praguewud2007.eventbrite.com/.
reklama

Se svými prezentacemi vystoupí Nalini Kotamraju a Jakub Franc, specialisté společnosti Sun Microsystems zkoumající chování uživatelů; o využití person při vývoji uživatelských rozhraní bude hovořit Martin Klíma z ČVUT. Podrobné anotace prezentací jsou připraveny na webu http://praguewud2007.eventbrite.com/. Pro zájemce o bezplatnou účast na konferenci zbývá ještě více než 100 volných míst.

„Návrh (nejenom) softwaru s ohledem na ergonomii ovládání a jeho použitelnost nabývá stále více na významu,“ řekl Jiří Mžourek, User Experience Design Manager ve společnosti Sun Microsystems. „Předchozí ročníky světového dne použitelnosti zaznamenaly velký úspěch mezi návštěvníky a jsou rok od roku navštěvovanější. Věříme, že i tentokrát se do diskuse zapojí mnoho designérů a vývojářů, kteří pracují na zajímavých projektech.“

Použitelnost (usability) je obecný pojem, který vyjadřuje, jak je pro cílovou skupinu uživatelů snadné či obtížné používat danou věc (software). Základním principem testování použitelnosti je simulace reálného použití daného produktu vzorkem uživatelů z cílové skupiny a současné pozorování testovaných uživatelů.

Společnost Sun Microsystems se použitelnosti softwaru věnuje již řadu let. Společně s Fakultou elektrotechnickou ČVUT zřídil Sun Microsystems v roce 2004 v Praze první středoevropskou laboratoř na výzkum použitelnosti softwaru (Usability Lab). Laboratoř v současné době slouží k výuce studentů a při spolupráci s průmyslem k testování použitelnosti softwaru.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru