WordPress oslavil 10 let na scéně

Jedna z nejznámějších blogovacích platforem na internetu, WordPress.com, oslavila nový milník - desáté výročí.
reklama

WordPress spustili v květnu roku 2003 Matt Mullenweg a Mike Little a mělo jít o jednoduchou platformu, která uživatelům umožní publikovat obsah na webu. V současné době na něm běží téměř 20 % webu. V roce 2003 museli mít uživatelé alespoň základní znalost FTP, aby s WordPressem mohli pracovat a poskytovatel webových služeb musel podporovat PHP a MySQL. Nyní již řada poskytovatelů nabízí instalaci platformy jedním kliknutím.

Podle statistik běží na WordPressu 70 milionů webových stránek - a ne všechny jsou malé osobní blogy. Platformu používá například CNN, Reuters nebo New York Times, některé prvky z něj pak najdeme i například na portálu Mashable. Nutno dodat, že WordPress se vyvinul z malé blogovací platformy v plnohodnotný CMS s širokou nabídkou plug-inů, templatů a webových aplikací.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

To už je opravdu tolik let? Pamatuji si ještě debaty v konferenci servis internet nawebu.cz, když to začínalo. Tenkrát byl rozšířený phpNuke a klony, kde jsou dnes? I když ještě asi tři weby mi na UNnuke jedou, ale do konce roku budou na WordPress všechny.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru