Windows zřejmě nabídnou po instalaci výběr browseru

Microsoft přišel s řešením, jak se poprat se vzniklou situací kolem stížnosti na protlačování vlastního browseru. Nyní by si uživatel měl sám při instalaci Windows zvolit na tzv. 'Browser Ballot' obrazovce. Odpůrci nápadu ale mají 1 měsíc na vyjádření.
reklama

Vše naznačuje tomu, že Microsoft konečně zahlédl příslovečné světlo na konci tunelu poté, co byl po 2 roky na kordy s Evropskou Komisí ohledně bundlování IE k Windows. Microsoft právě odevzdal nový návrh, díky němuž by měli mít zákazníci z EU při instalaci Windows na výběr z více browserů. Stížnost tehdy podala norská společnost Opera.

Od 9. září EU formálně otevírá všechny komentáře spotřebitel, softwarových firem, výrobců sestav a dalších zainteresovaných na celou věc. Akce bude otevřena komentářům po následujících 30 dní. Předpokládáme, že tentokát by mohli být spokojeni i alternativci - nakonec, co víc si při instalaci ohledně internetu přát, nežli výběr oblíbeného browseru?

Zdroj: InternetNews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru