Windows XP SP3 spouští browsery o 13 % rychleji, nežli Window 7 RTM

Jednou z nejčastěji používaných internetových funkcí je dnes pro zaměstnance i programátory jednoznačně práce s internetovým prohlížečem. A vzato kolem dokola - proč si ji vlastně zbytečně zpomalovat?
reklama

Na základě komplexních testů provedených webem Betanews, kterých se účastnilo celkem 5 nejdůležitějších browserů dneška, bylo na Windows 7 RTM build 7600 zjištěno cosi znepokojujícího. Veškeré zmíněné prohlížeče mají tendenci běžet o 13 % rychleji na Windows XP SP3, nežli právě na Windows 7.

Tím ovšem zajímavosti nekončí - browsery běží také na XP SP3 o 29 % rychleji, nežli na Windows Vista. To je od časů buildu W7 7100 úpadek o celé jedno procento. Některé browsery jsou pod Windows 7 RTM rychlejší, nicméně třeba práve Mozilla Firefox 3.5.2. běžela o chlup pomaleji. Výborně si naopak vedl Google Chrome, jež zrychluje opravdu markantně - na platformě XP má Chrome 3 výkon cca 19x takový, jakým vládne IE7 na Vista SP2.

Zdroj: Betanews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

ale kolikrát za den uživatel spouští browser, někdy jen jednou, jindy párkrát, kdežto XP (i s SP3) má problém se jmény souborů, který jde částečně vyřešit přiinstalováním fontů z novějších verzí windows ale je to takové drbání levým uchem na pravé noze, rychlost jedné jediné aplikace, natožpak rychlots jejího spouštění nelze brát jako jediný důvod k výběru OS

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru