Windows XP SP3 spouští browsery o 13 % rychleji, nežli Window 7 RTM

Reklama

Jednou z nejčastěji používaných internetových funkcí je dnes pro zaměstnance i programátory jednoznačně práce s internetovým prohlížečem. A vzato kolem dokola - proč si ji vlastně zbytečně zpomalovat?

Na základě komplexních testů provedených webem Betanews, kterých se účastnilo celkem 5 nejdůležitějších browserů dneška, bylo na Windows 7 RTM build 7600 zjištěno cosi znepokojujícího. Veškeré zmíněné prohlížeče mají tendenci běžet o 13 % rychleji na Windows XP SP3, nežli právě na Windows 7.

Tím ovšem zajímavosti nekončí - browsery běží také na XP SP3 o 29 % rychleji, nežli na Windows Vista. To je od časů buildu W7 7100 úpadek o celé jedno procento. Některé browsery jsou pod Windows 7 RTM rychlejší, nicméně třeba práve Mozilla Firefox 3.5.2. běžela o chlup pomaleji. Výborně si naopak vedl Google Chrome, jež zrychluje opravdu markantně - na platformě XP má Chrome 3 výkon cca 19x takový, jakým vládne IE7 na Vista SP2.

Zdroj: Betanews

Tagy: 

Reklama

Komentáře

ale kolikrát za den uživatel spouští browser, někdy jen jednou, jindy párkrát, kdežto XP (i s SP3) má problém se jmény souborů, který jde částečně vyřešit přiinstalováním fontů z novějších verzí windows ale je to takové drbání levým uchem na pravé noze, rychlost jedné jediné aplikace, natožpak rychlots jejího spouštění nelze brát jako jediný důvod k výběru OS

Přidat komentář