Windows XP obsahují novou zero-day díru

Společnost FireEye objevila novou zero-day díru ve Windows XP a Server 2003, kterou lze s pomocí Adobe Readeru využít k proniknutí do systému.
reklama

Podle společnosti díra umožňuje běžnému uživateli XP SP3 za použití podvodného PDF souboru zvýšit systémová práva na administrátorskou úroveň. "Útočník, který úspěšně využil tuto díru, může následně instalovat programy, zobrazovat, měnit či mazat data nebo vytvářet nové účty s plnohodnotnými administrátorskými právy," uvedl FireEye. Microsoft chybu označil jako CVE-2013-5065 a vypadá to, že kvůli její vážnosti bude vydán i patch.

"Po dokončení šetření Microsoft podnikne potřebné kroky k ochraně svých uživatelů. Je možné, že v rámci našeho standardního měsíčního cyklu vydáme bezpečnostní aktualizaci nebo zveřejníme patch mimo tento cyklus, to bude záležet na potřebách uživatelů," uvedl Microsoft s tím, že uživatelé by měli upgradovat na nejnovější verzi Adobe Readeru nebo jednoduše přejít z XP na Windows 7 či 8. Microsoft apeluje na všechny uživatele WIndows XP, aby upgradovali na novější verzi jeho operačního systému, jelikož 8. dubna příštího roku ukončí jeho podporu a již nebude vydávat bezpečnostní updaty.

Zdoj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru