Windows Vista začíná ustupovat Windows 7

Fakt, že operační systém Windows Vista ztratil minulý měsíc tržní podíl vůbec poprvé za dva roky, je známkou toho, že uživatelé pomalu začínají opouštět tento kontroverzní produkt ve prospěch Windows 7.
reklama

Dle webových měření pocházejících od firmy Net Applications spadl podíl Windows Vista poprvé v září minulého roku a to o 0,2 % a zakončil tehdy měsíc na 18,6 % podílu. To byl mimochodem vůbec první větší pád Windows Vista od -0,3 % zaškobrtnutí v lednu 2008.

Naopak Windows 7 si za minulý měsíc polepšily o 0,3 %. Toho času by měly Windows 7 běžet na zhruba 1,5 % všech PC připojených k internetu. Pokud sečteme všechny OS z rodiny MS Windows, pak jsme stále na 92,8 % podílu, ke kterým má „nejbližší“ rival Apple stále astronomicky daleko.

Zdroj: Computerworld

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru