Windows Seven bude podporovat soubory VHD

Podle nepotvrzených informací to vypadá, že příští verze operačního systému od Microsoftu známá jako Windows Seven bude přímo podporovat soubory VHD.
reklama

V inzerátu na Microsoft Careers webu se totiž objevila poptávka po člověku, který by byl zodpovědný za funkce pro vytváření, připojování, vstupně výstupní operace a odpojování souborů VHD přímo v operačním systému Windows. Posila by měla nastoupit do týmu vývojářů pracujících na jádře Windows.

Soubory VHD jsou součástí virtualizačních projektů, jako je například Virtual PC. Jsou to vlastně obrazy virtuálních pevných disků. Pokud bude možné ze strany Windows Seven k obsahu těchto souborů přistupovat přímo, bude to znamenat další usnadnění při práci s virtualizačními nástroji.

Podrobnější zprávu k tématu najdete na stránkách SD Times v článku Microsoft plans native VHD support in Windows 7.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

teda neviem ci som to dobre pochopil, ale je tam spravne uvedene slovo vizualizacny? nemalo by tam byt virtualizacny? ved virtual PC je virtualizacny software, alebo si to ja nespravne vysvetlujem?

Profile picture for user Jan Polzer

Ale ano, virtualizační je správně. Word mi to nějak zkondal a já si toho nevšiml. Díky za upozornění, ostatním se omlouvám.

návštěvník

Osobně se spíše divím, že podobnou funkci plánují v MS až pro Windows 7. Já se o podobnou funkci zajímám od doby uvedení Virtual PC 2004 (doufám, že si nepletu tu verzi). A ocenil bych, kdyby v MS připravili podporu pro vícero formátů virtuálních disků, což ale asi nemůžeme čekat... ;).

návštěvník

Ta se myslím dá doinstalovat v resource kitu z Windows Serveru 2003. Nevím tedy, jestli i připojování ISO obrazů - i když teď si matně vzpomínám, že na to myslím nějaká MS utilita také je - , ale podpora tvorby iso i vypalování tam je - byť tedy pracuje na příkazovém řádku. Je to vlastně taková Windows obdoba CDR Tools z Linuxu. Postavit nad tím nějaké příjemné GUI a člověk by se pod Windows obešel bez aplikací třetích stran, nebo berliček v podobě linuxových alikací nad Cygwin ;).

Profile picture for user Jan Polzer

No jo, ale to už je jak s kanónem na vrabce. Taky mám v Total Commanderu plugin pro prohlížení ISO souborů. Ale mnohdy se to hodí na čistém počítači, kde člověk něco intstaluje (třeba ISO image MS Office stažené z MSDN) a image kvůli tomu nechce vypalovat.

návštěvník

Na ISO a jiné obrazy používám Virtual Clone Drive od SlySoftu. Nechce to restart systému jako třeba Daemon Tools, je to pouze 1MB utilitka ihned schopná použití. Není na ní nabalen ani žádný program, jenom kliknu na ikonu mechaniky a vyberu, který image se namountuje, nebo při instalaci vybere asociaci image a pak stačí na soubor jen poklepat.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru