V inzerátu na Microsoft Careers webu se totiž objevila poptávka po člověku, který by byl zodpovědný za funkce pro vytváření, připojování, vstupně výstupní operace a odpojování souborů VHD přímo v operačním systému Windows. Posila by měla nastoupit do týmu vývojářů pracujících na jádře Windows.
Soubory VHD jsou součástí virtualizačních projektů, jako je například Virtual PC. Jsou to vlastně obrazy virtuálních pevných disků. Pokud bude možné ze strany Windows Seven k obsahu těchto souborů přistupovat přímo, bude to znamenat další usnadnění při práci s virtualizačními nástroji.
Podrobnější zprávu k tématu najdete na stránkách SD Times v článku Microsoft plans native VHD support in Windows 7.
Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.
Komentáře k článku
Komentáře

Ale ano, virtualizační je správně. Word mi to nějak zkondal a já si toho nevšiml. Díky za upozornění, ostatním se omlouvám.
Osobně se spíše divím, že podobnou funkci plánují v MS až pro Windows 7. Já se o podobnou funkci zajímám od doby uvedení Virtual PC 2004 (doufám, že si nepletu tu verzi). A ocenil bych, kdyby v MS připravili podporu pro vícero formátů virtuálních disků, což ale asi nemůžeme čekat... ;).

Já bych třeba ocenil podporu ISO image :-)
Ta se myslím dá doinstalovat v resource kitu z Windows Serveru 2003. Nevím tedy, jestli i připojování ISO obrazů - i když teď si matně vzpomínám, že na to myslím nějaká MS utilita také je - , ale podpora tvorby iso i vypalování tam je - byť tedy pracuje na příkazovém řádku. Je to vlastně taková Windows obdoba CDR Tools z Linuxu. Postavit nad tím nějaké příjemné GUI a člověk by se pod Windows obešel bez aplikací třetích stran, nebo berliček v podobě linuxových alikací nad Cygwin ;).

No jo, ale to už je jak s kanónem na vrabce. Taky mám v Total Commanderu plugin pro prohlížení ISO souborů. Ale mnohdy se to hodí na čistém počítači, kde člověk něco intstaluje (třeba ISO image MS Office stažené z MSDN) a image kvůli tomu nechce vypalovat.
Na ISO a jiné obrazy používám Virtual Clone Drive od SlySoftu. Nechce to restart systému jako třeba Daemon Tools, je to pouze 1MB utilitka ihned schopná použití. Není na ní nabalen ani žádný program, jenom kliknu na ikonu mechaniky a vyberu, který image se namountuje, nebo při instalaci vybere asociaci image a pak stačí na soubor jen poklepat.
Tak to jsme dva - také používám Virtual Clone Drive - skvělý prográmek ;).
teda neviem ci som to dobre pochopil, ale je tam spravne uvedene slovo vizualizacny? nemalo by tam byt virtualizacny? ved virtual PC je virtualizacny software, alebo si to ja nespravne vysvetlujem?