Windows Server 2008 RC0 ke stažení

Microsoft dosáhl dalšího významného bodu v přípravě první testovací verze svého dlouho očekávaného operačního systému Windows Server 2008, který je nyní již dostupný ke stažení. Zákazníci a obchodní partneři tak mají možnost si sami stáhnout a otestovat jeho poslední verzi.
reklama

Windows Server 2008 s množstvím nových funkcí nabízí dosud nejvýkonnější a nejspolehlivější platformu Windows. Technologický vývoj přináší nové serverové a virtualizační kapacity, IIS 7.0, Server Core, PowerShell, Network Access Protection, Server Manager a pokročilé síťové a clusterovací technologie. To vše pro bezpečnou a snadno spravovatelnou platformu. Díky všem zlepšením se tak k zákazníkům dostává zatím nejintegrovanější řešení postavené na platformě Windows. Jako příklad lze uvést IIS 7.0, platformu Microsoft pro vývoj a spolehlivý hosting webových aplikací a služeb, která se těší značnému zájmu zákazníků. Více než 13 hostingových společností nabízí nyní IIS 7.0, který používá díky GoLive licenci více než 1 200 zákazníků.

Již na začátku vývoje nového operačního systému byl kladen požadavek zákazníků na virtualizační nástroje, které jim umožní urychlit a zjednodušit fungování IT a ušetřit peníze. Nyní mají zákazníci možnost poprvé vyzkoušet v rámci programu Community Technology Preview virtualizační technologii Windows Server s kódovým označením Viridian, která je dostupná spolu se zkušební verzí Windows Server 2008. Windows Server 2008 obsahuje software pro plnou virtualizaci, který tvoří prostředí mezi hardwarem a novým operačním systémem. Tato virtualizace dává zákazníkům větší flexibilitu pro provoz více různých aplikací a služeb pro serverové prostředí. Současně s tím však dosahuje většího výkonu, než nabízejí tradiční vizualizační stroje.

Testovací verze RC0 přináší jedinečnou příležitost pro zákazníky zhodnotit dosavadní vývoj Windows Serveru 2008, a také poprvé vyzkoušet virtualizaci Windows Serveru CTP. Díky testování a následné diskuzi bude moci Microsoft dodat finální produkt takový, jaký ho zákazníci skutečně chtějí mít. Zákazníci a partneři, kteří se testování zúčastní, pak budou moci lépe využít jeho nové a zdokonalené vlastnosti a zlepšit tak svoji IT infrastrukturu.

Stahujte Windows Server 2008

Jednotlivé edice Windows Serveru 2008 jsou k dispozici ke stažení na těchto adresách:

Windows Web Server 2008 RC0
Windows Server 2008 RC0 Standard Edition
Windows Server 2008 RC0 for Itanium-based Systems
Windows Server 2008 RC0 Enterprise
Windows Server 2008 RC0 Datacenter
Windows Media Services 2008 for Windows Server 2008 RC0
Windows Server 2008 Release Candidate: Systémové požadavky a instalační dokumentace
Windows Server 2008 Technical Overviews
Příručka Windows Server 2008 - Step-by-Step
Poznámky k uváděnému Windows Server Virtualization

Zdroj: Microsoft, Česká republika

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru