Windows Phone mají v roce 2015 předehnat iPhone

Mobilní operační systém Windows Phone by mohl v roce 2015 podle nové studie držet až 17% podíl na trhu a předehnat tak iOS od Apple (respektive iPhone).
reklama

Tvrdí to analytická společnost IHS (dříve iSuppli), i když se její předpověď podle současného vývoje na trhu zdá velmi nepravděpodobná: Windows Phone drží asi 2 % trhu se smartphony, zatímco Apple iOS má 18 % a chytré telefony s Androidem 47 %. Podle předpovědí IHS má však být situace na trhu za tři roky zcela jiná: Windows Phone prý budou mít 17% podíl a předeženou tak iOS, který má mít 16.7 %. První bude v roce 2015 údajně Android s 58.1% body.

"Lumia 900 a její následovníci pomohou Microsoftu získat si zpět na trhu s mobilními operačními systémy druhou pozici, kterou dříve měly jeho Windows Mobile," uvedl analytik Wayne Lam z IHS. Podle IHS bude za úspěchem Windows Phone stát především spojení Microsoftu s Nokií - první telefony Lumia s WP totiž vypadají velmi slibně. Lumia 900 má být v Severní Americe přímým konkurentem velmi oblíbených telefonů BlackBerry a se svým 4.3palcovým displejem a 12megapixelovým fotoaparátem nebude také mít problém s konkurencí nejlepším zařízením postaveným na Androidu. 

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru