Windows Phone 7 údajně nabídnou obdobu funkce FaceTime

Microsoft zřejmě podle nejnovějších informací pracuje u svého mobilního OS Windows Phone 7 na funkci, která umožní VoIP.
reklama

Přišel s tím včera webový portál Neowin. Web prý informaci získal od klíčového zaměstnance Microsoftu, který pracuje na Windows Phone 7. Navíc unikly na internet fotografie jádra WP7, na kterých jsou jasně vidět sekce jako VoIP a SIP.

I když jsou tyto sekce zatím uzavřené, je to velmi zajímavé zjištění. Na otázku, proč Microsoft prostě nepoužije Skype, zaměstnanec Microsoftu odpověděl, že obdoba FaceTime bude nabízet mnohem více, než tento celosvětově oblíbený komunikační nástroj.

FaceTime v minulém roce přivedl velkou pozornost na video hovory přes mobilní zařízení, na což reagoval i Skype, který na konci roku vydal aktualizaci, jež uživatelům iPhonů umožňuje telefonovat přes Wi-Fi nebo 3G. Není zatím jasné, kdy funkci obdobnou FaceTime dostanou přenosná zařízení postavená na Androidu, analytici však upozorňují, že to je pouze otázka času.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru