Windows Phone 7 Series nebude mít Cut, Copy & Paste

Reklama

O vlastnostech nového mobilního operačního systému, který nahradí Windows Mobile 6.x jsme již několikrát mluvili, ovšem nedá nám to ani dnes – Windows Phone 7 Series totiž v rámci pohodlí a inovativnosti zruší také funkce pro kopírování, vyjmutí a vložení.

Jestli se mohl uživatel na něco prakticky u všech programů vždy spolehnout, tak na to, že je spojují jisté základní funkce a konvence – nakonec jistě každý z nás ve všech aplikacích očekává, že najde na stejném místě Konec, O aplikaci či textové menu umístěné vlevo nahoře. K jedněm z těchto stálic patří i menu Úpravy a v něm se nacházející funkce Cut, Copy & Paste (Vyjmout, Kopírovat, Vložit).

Společnost Microsoft právě na akci MIX10 potvrdila, že OS Windows Phone 7 Series nebude schopen přenášet data mezi aplikacemi za pomocí prve zmíněných funkcí. Důvod, proč tomu tak je, je dle Microsoftu ten, že zkrátka nebudou potřeba – když kupříkladu přijde e-mail, vysvítí se všechny aktivní prvky pro interakci (jméno, adresa, …), takže proč prý něco někam kopírovat.

Zdroj: The Register

Reklama

Přidat komentář