Windows Phone 7 nebudou kompatibilní s Windows Mobile 6.5

Společnost Microsoft oznámila prostřednictvím blogu jednoho ze svých zaměstnanců, že chystaná nová verze mobilního operačního systému Windows Phone 7 nebude kompatibilní s Windows Mobile 6.5, o předchozích verzích samozřejmě ani nemluvě.
reklama

Ale nechme promluvit samotný Microsoft: „Aplikace z předchozí verze WM nepoběží na Windows Phone 7.“ Většina osob kolem mobilní branže se domnívala, že Windows Phone 7 bude pro MS velkým předělem, ovšem to je poprvé, co to Microsoft řekl takto explicitně.

Důvody pro přechod jsou velmi obvyklé: „Odpoutat se od minulosti“, dále „změnit, jak jsou psány mobilní aplikace“ a „zajistit nové fantastické uživatelské zkušenosti“. Platforma Windows Phone 7 má stavět na 5 základních pilířích: .NET, Silverlight, XNA platformě, developerských nástrojích a standardech Web 2.0.

Zdroj: PC Mag

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru