Windows Phone 7 jdou na dračku, jak uspějí na tabletech?

Podle Achima Berga z Microsoftu společnost za prvních šest týdnů prodala 1.5 milionu telefonů s Windows Phone 7.
reklama

Analytici upozorňují, že tyto tržby jsou velmi dobré v porovnání s tržbami telefonu Kin, který Microsoft vydal dříve. Ten zcela propadl - prodalo se jej maximálně 10 000 kusů. Navíc se telefony s Windows Phone 7 v současné době prodávají pouze v USA a jen u dvou operátorů - T-mobilu a AT&T. Další dva operátoři, Verizon a Sprint, jej uvedou až v příštím roce. "Abychom uspěli ve světě mobilních technologií, musíme mít především skvělý produkt. A my jej máme, potvrzují to naši zákazníci. Odezva od zákazníků je velmi pozitivní," řekl Berg.

Windows Phone 7 jsou podle expertů natolik unikátní, že by mohly ke koupi smartphonu přilákat i nové zákazníky. Bude jistě zajímavé sledovat, komu z hlavních konkurentů Microsoftu (Apple a Google) WP7 uberou zákazníky. Už nyní je jasné, že tentokrát to Microsoftu udělal dobře - ať už to bylo deset miliard korun, které investoval do propagace Windows Phone 7, nebo inovativní rozhraní tohoto operačního systému. Otázkou zůstává, zda se Microsoftu podaří s Windows Phone 7 podobně uspět i na poli tabletů.

Zdroj: DailyTech

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru