Windows Live ztrácí 560 milionů USD

Microsoft oznámil svoje zisky za 4. čtvrtletí a jak si již správně všimli někteří zahraniční redaktoři, je tu jedna drobná změna v tom, jak firma reportuje zisky z Windows Live.
reklama

Jde o to, že zpočátku byly příjmy z Windows Live zahrnuty v Online Services Business (dnes mimochodem přejmenováno na "Online Services Division") a nebyly zmiňovány individuálně. Pokud jde o report aktuální, tak v něm se Windows Live přesunuly do divize Client.

Windows Live ztrácí 560 milionů USD

Windows Live samozřejmě generují zisky primárně z reklamy. Na druhou stranu, jak sdělila Windows Executive paní Tami Reller analyzátorům, výdaje u Windows Live plynou celkem do trojice oblastí: Jednak jsou to datová centra, v řadě druhé tu máme výzkum, vývoj a inovace a do třetice je tu ještě distribuce. Také naznačila, že je tato oblast mimořádně důležitá pro firmu i Windows, takže sem i nadále bude směřovat nemalý počet prostředků.

Zdroj: LiveSide

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru