Windows Live Mesh se spojí s Live Sync

Synchronizační, zálohovací a sdílecí program Live Mesh bude v dohledné době spojen s jiným podobným nástrojem od Microsoftu, konkrétně s Windows Live Sync. Stane se tak součástí balíku Windows Live Essentials.
reklama

Předpokládám, že Windows Live Mesh není pro čtenáře Maxiorla neznámou. Jedná se o výborný program, se kterým synchronizujete vybrané složky oproti internetovému úložišti i dalším svým počítačům zapojeným do tohoto programu. K datům lze přistupovat přes webovou pracovní plochu připomínající prostředí Windows. Třešničkou na dortu je propojení počítačů přes obdobu vzdálené plochy nabízené v Internet Exploreru.

Windows Live Mesh je tu již pár let, stále se však nezbavil přídomku Beta. Nyní bude podle všeho spojen se synchronizačním nástrojem Windows Live Sync - ten se stará o synchronizaci dat mezi dvěma počítači.

Důležité je, že kromě synchronizace a webového úložiště v cloudu zůstane zachována i funkce vzdálené plochy. Dostanete se přes ni totiž na počítače, na které je přístup přes klasickou vzdálenou plochu problematický.

Pro stávající uživatele Windows Live Mesh bude aktualizace znamenat odstranění současného programu a nutnost opětovně nastavit synchronizaci pro vybrané složky.

Preview nového Windows Live Sync najdete na adrese www.windowslivepreview.com/essentials/sync.

Zdroj: Channel 10

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru