Windows Live Mesh se spojí s Live Sync

Synchronizační, zálohovací a sdílecí program Live Mesh bude v dohledné době spojen s jiným podobným nástrojem od Microsoftu, konkrétně s Windows Live Sync. Stane se tak součástí balíku Windows Live Essentials.

Reklama

Předpokládám, že Windows Live Mesh není pro čtenáře Maxiorla neznámou. Jedná se o výborný program, se kterým synchronizujete vybrané složky oproti internetovému úložišti i dalším svým počítačům zapojeným do tohoto programu. K datům lze přistupovat přes webovou pracovní plochu připomínající prostředí Windows. Třešničkou na dortu je propojení počítačů přes obdobu vzdálené plochy nabízené v Internet Exploreru.

Windows Live Mesh je tu již pár let, stále se však nezbavil přídomku Beta. Nyní bude podle všeho spojen se synchronizačním nástrojem Windows Live Sync - ten se stará o synchronizaci dat mezi dvěma počítači.

Důležité je, že kromě synchronizace a webového úložiště v cloudu zůstane zachována i funkce vzdálené plochy. Dostanete se přes ni totiž na počítače, na které je přístup přes klasickou vzdálenou plochu problematický.

Pro stávající uživatele Windows Live Mesh bude aktualizace znamenat odstranění současného programu a nutnost opětovně nastavit synchronizaci pro vybrané složky.

Preview nového Windows Live Sync najdete na adrese www.windowslivepreview.com/essentials/sync.

Zdroj: Channel 10

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář