Windows Home Server končí

Windows Home Server, operační systém, jenž umožňoval centrální správu více počítačů přes domácí síť, oficiálně končí. 
reklama

Specifické funkce WHS jako třeba podpora DLNA nebo streamování médií, budou integrovány do Windows Server Essentials 2012, produktu zaměřeného na malé firmy, jehož cena bude začínat na 425 dolarech. Windows Home Server 2011, současná verze WHS, bude dostupná pro většinu lidí až do roku 2013 a výrobci počítačů si software pro svá nová zařízení budou moci opatřovat až do roku 2025. WHS byly představeny v roce 2007 a měly vyřešit problém správy několika počítačů či vzdáleného přístupu na počítače, stejně jako zálohování a obnovu aplikací.

Navzdory spíše kladným recenzím se však Windows Home Server nikdy masově nerozšířily mezi uživatele a využívali je spíše technologičtí nadšenci. Konec WHS přichází v době, kdy Apple, Google, Microsoft a další společnosti spouštějí cloudové služby, jež umožňují nahrávat data na vzdálené servery a spouštět je na různých zařízeních. Namísto centrálního serveru (s WHS) doma tak uživatelé mohou snadno spravovat data na více platformách včetně počítačů a starosti o správu serverů přenechat na profesionálech.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru