Windows Azure obdržely důležitou bezpečnostní certifikaci

Microsoft oznámil, že Windows Azure získaly důležitou bezpečnostní certifikaci s označením P-ATO v rámci Federálního rizikového a autorizačního programu (FedRAMP).

Reklama

Autorizace pokrývá celou infrastrukturu Azure včetně přidružených služeb. Program FedRAMP má standardizovat bezpečnostní prvky včetně autorizace a dohlížet na společnosti nabízející americkým vládním agenturám včetně Ministerstva obrany a Ministerstva bezpečnosti cloudové služby. V rámci programu mohou společnosti projít jednotným procesem pro určitý balík služeb, jež následně mohou jednotlivě či vcelku nabízet vládním agenturám a není tak třeba schvalovat bezpečnost služeb zvlášť. Certifikaci P-ATO již mají i další společnosti poskytující cloudová řešení jako HP, Akamai, Lockheed Martin, CGI Federal, Autonomic Resources a AT&T.

Susie Adamsová, CTO divize Microsoft Federal však na oficiálním blogu uvedla, že "Windows Azure jsou první veřejnou cloudovou platformou s přidruženými službami a řešeními, která získala JAB P-ATO." V rámci hodnotícího procesu byla posuzována také datacentra Microsoftu, což podle Adamsové usnadní další jednání s vládou. Amazonu bylo ATO uděleno v květnu pro AWS GovCloud.

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář