Windows Azure obdržely důležitou bezpečnostní certifikaci

Microsoft oznámil, že Windows Azure získaly důležitou bezpečnostní certifikaci s označením P-ATO v rámci Federálního rizikového a autorizačního programu (FedRAMP).
reklama

Autorizace pokrývá celou infrastrukturu Azure včetně přidružených služeb. Program FedRAMP má standardizovat bezpečnostní prvky včetně autorizace a dohlížet na společnosti nabízející americkým vládním agenturám včetně Ministerstva obrany a Ministerstva bezpečnosti cloudové služby. V rámci programu mohou společnosti projít jednotným procesem pro určitý balík služeb, jež následně mohou jednotlivě či vcelku nabízet vládním agenturám a není tak třeba schvalovat bezpečnost služeb zvlášť. Certifikaci P-ATO již mají i další společnosti poskytující cloudová řešení jako HP, Akamai, Lockheed Martin, CGI Federal, Autonomic Resources a AT&T.

Susie Adamsová, CTO divize Microsoft Federal však na oficiálním blogu uvedla, že "Windows Azure jsou první veřejnou cloudovou platformou s přidruženými službami a řešeními, která získala JAB P-ATO." V rámci hodnotícího procesu byla posuzována také datacentra Microsoftu, což podle Adamsové usnadní další jednání s vládou. Amazonu bylo ATO uděleno v květnu pro AWS GovCloud.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru