Windows Azure Media Services firmám nabídnou streamování videa z cloudu

Microsoft i nadále pokračuje s rozšiřováním své nabídky cloudových služeb v rámci Windows Azure Media Services.
reklama

Windows Azure Media Services umožňují velkým firmám využívat cloudové řešení pro streamování on-demand videa. Firmy tak mohou jednoduše zpřístupňovat například tréninková videa pro své zaměstnance, streamovat video přímo z webové stránky nebo vytvářet video-on-demand služby typu Hulu pro své zaměstnance. Stejně jako jiné cloudové služby, i Windows Azure Media Services se snaží firmám usnadnit jejich činnost a ušetřit náklady na vybudování vlastní infrastruktury.

Vytvoření platformy, která umí streamovat video na řadu zařízení a klientů je totiž velmi složitý úkol, který vyžaduje výkonný hardware i software. Windows Azure Services se o infrastrukturu postarají místo firmy. Díky nové službě mohou společnosti streamovat video na laptopy, tablety, smartphony, herní konzole a televizory s operačními systémy Windows, iOS nebo Android. Microsoft na svých webových stránkách také poskytuje detailní dokumentaci, jež firemním IT specialistům usnadní přizpůsobování služby pro specifické účely jejich společnosti. Cena za Windows Azure Media Services začíná na 1.99 dolarech za jeden přenesený gigabite a snižuje se s tím, čím více uživatelů ji používá.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru