Windows Azure konečně v Česku

Microsoft dnes vydal tiskovou zprávu, podle které se platforma Windows Azure konečně dostala do České republiky. Čeští zákazníci se k platformě dostali v rámci rozšíření podpory Windows Azure, které poskytují zázemí pro vývoj a provoz aplikací v prostředí internetu, do 41 zemí světa.
reklama

Koncept Windows Azure je založen na datových centrech, ke kterým mají zákazníci přístup přes internet. Velkou výhodou tak je, že uživatel může využít výkonu, zázemí a úložného prostor serverů Microsoftu, za něž platí podle jejich skutečného využití.

Nemusí si tedy zbytečně předplácet své vlastní servery, u kterých by využil třeba jen polovinu výkonu a úložného prostoru.

Windows Azure v sobě kombinují celé množství služeb Microsoftu, ke kterým uživatelé mohou přistupovat prakticky odkudkoli. Mimo jiné to je kancelářský balík Office Live, Exchange Live, SharePoint Online nebo Windows Live.

Tyto aplikace tedy uživatel nemusí mít nainstalované na svém vlastním počítači, ale spouští je v rámci webového prohlížeče kde s nimi i pracuje. A tak - jak již bylo řečeno výše - k nim má přístup z jakéhokoli počítače, který je připojen k internetu.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru