Windows Azure budou dnes nejspíše přejmenovány na Microsoft Azure

Microsoft dnes údajně oznámí přejmenování svého cloudového operačního systému Windows Azure na "Microsoft Azure". S informací přišla vždy dobře informovaná Mary Jo Foley z portálu ZDNet.  
reklama

I když oznámení má přijít dnes, změna jména bude účinná až od třetího dubna, kdy se bude v San Franciscu odehrávat druhý den vývojářské konference Microsoftu BUILD. Změna jména dává smysl, jelikož Windows Azure nejsou jen o Windows. Uživatelé Azure mohou na svých virtuálních serverech spouštět například i Linux či databáze Oracle. Microsoft od roku 2008, kdy Azure byly známy ještě pod kódovým označením Red Dog tuto svou službu prezentuje jako cloudovou verzi Windows Server (týmy Server a Cloud se sloučily v roce 2009 do jedné divize).

Spekulace o přejmenování služby se objevily v roce 2012, když Microsoft odstranil na svém webu u placení za službu slovíčko "Azure". Představitelé společnosti v té době uvedli, že nemají v plánu značku Windows Azure jakkoli měnit. O rok později se však Microsoft čím dál více snaží prezentovat jako společnost, která se nezaměřuje jen na Windows, ale je i poskytovatelem softwaru a služeb pro různé platformy. Důkazem toho jsou například Office pro iPad, které by měly být představeny již tento čtvrtek.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru