Windows Azure budou dnes nejspíše přejmenovány na Microsoft Azure

Microsoft dnes údajně oznámí přejmenování svého cloudového operačního systému Windows Azure na "Microsoft Azure". S informací přišla vždy dobře informovaná Mary Jo Foley z portálu ZDNet.  

Reklama

I když oznámení má přijít dnes, změna jména bude účinná až od třetího dubna, kdy se bude v San Franciscu odehrávat druhý den vývojářské konference Microsoftu BUILD. Změna jména dává smysl, jelikož Windows Azure nejsou jen o Windows. Uživatelé Azure mohou na svých virtuálních serverech spouštět například i Linux či databáze Oracle. Microsoft od roku 2008, kdy Azure byly známy ještě pod kódovým označením Red Dog tuto svou službu prezentuje jako cloudovou verzi Windows Server (týmy Server a Cloud se sloučily v roce 2009 do jedné divize).

Spekulace o přejmenování služby se objevily v roce 2012, když Microsoft odstranil na svém webu u placení za službu slovíčko "Azure". Představitelé společnosti v té době uvedli, že nemají v plánu značku Windows Azure jakkoli měnit. O rok později se však Microsoft čím dál více snaží prezentovat jako společnost, která se nezaměřuje jen na Windows, ale je i poskytovatelem softwaru a služeb pro různé platformy. Důkazem toho jsou například Office pro iPad, které by měly být představeny již tento čtvrtek.

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář