Windows 8.1 přinesou podporu nového 3D formátu

Microsoft bude do Windows 8.1 integrovat nový formát s názvem 3D Manufacturing Format (3MF), který má usnadnit trojrozměrný tisk.

Reklama

Společnosti jako MakerBot nebo Stratsys se snaží přinést do domácností běžných uživatelů co nejlevnější hardware určený k 3D tisku a jejich snahy samozřejmě nezůstávají nezaznamenány výrobci softwaru. Microsoft se proto rozhodl umožnit v rámci Windows 8.1 3D tisk co možná nejjednodušší. Problém u trojrozměrného tisku spočívá v tom, že se v rámci celého procesu musíte potýkat s několika formáty souborů, přičemž řada speciálních 3D aplikací není kompatibilní s některými 3D tiskárnami. A problémů je více

Ve Windows 8.1 bude vše značně zjednodušeno: k vytisknutí 3D objektu uživatel jednoduše klikne na Soubor -> Tisk stejně jako by to udělal u běžného dokumentu, vybere jednu z možností a klikne na Vytisknout. Klíčovým prvkem pro 3D tisk ve Windows bude nový formát Microsoftu postavený na XML s názvem 3D Manufacturing Format (3MF). Ten bude obsahovat vše co 3D tiskárna potřebuje k provedení celého tisku a jelikož formát bude otevřený, výrobci 3D tiskáren si jej budou moci přizpůsobovat. Windows 8.1 budou vydány v polovině října zcela zdarma pro všechny uživatele Windows 8.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář