Windows 8.1 přinesou podporu nového 3D formátu

Microsoft bude do Windows 8.1 integrovat nový formát s názvem 3D Manufacturing Format (3MF), který má usnadnit trojrozměrný tisk.
reklama

Společnosti jako MakerBot nebo Stratsys se snaží přinést do domácností běžných uživatelů co nejlevnější hardware určený k 3D tisku a jejich snahy samozřejmě nezůstávají nezaznamenány výrobci softwaru. Microsoft se proto rozhodl umožnit v rámci Windows 8.1 3D tisk co možná nejjednodušší. Problém u trojrozměrného tisku spočívá v tom, že se v rámci celého procesu musíte potýkat s několika formáty souborů, přičemž řada speciálních 3D aplikací není kompatibilní s některými 3D tiskárnami. A problémů je více

Ve Windows 8.1 bude vše značně zjednodušeno: k vytisknutí 3D objektu uživatel jednoduše klikne na Soubor -> Tisk stejně jako by to udělal u běžného dokumentu, vybere jednu z možností a klikne na Vytisknout. Klíčovým prvkem pro 3D tisk ve Windows bude nový formát Microsoftu postavený na XML s názvem 3D Manufacturing Format (3MF). Ten bude obsahovat vše co 3D tiskárna potřebuje k provedení celého tisku a jelikož formát bude otevřený, výrobci 3D tiskáren si jej budou moci přizpůsobovat. Windows 8.1 budou vydány v polovině října zcela zdarma pro všechny uživatele Windows 8.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru