Windows 8.1 přinesou nejvíce změn pro dotykové rozhraní

Windows 8.1 podle oficiálního blogu vývojářů budou zaměřeny především na dotykové rozhraní operačního systému (dříve známé jako Metro), přičemž desktop se příliš mnoha novinek nedočká.
reklama

Mezi hlavní novinky bude podle blogu patřit například to, že uživatelé budou moci bootovat přímo na desktop, namísto toho, aby při přihlašování byli přesměrováni na Metro Start Screen. Jak se spekulovalo již dříve, přibude tlačítko start, avšak bez klasického start menu. Start Screen se dočká lepšího vyhledávání, Windows 8 budou umět vyhledávat v aplikacích, nastaveních a souborech namísto současného stavu, kdy je možné hledat pouze v aplikacích, nastavení, nebo souborech. Start Screen by také již nemělo být pro uživatele zvyklé na desktop jako pěst na oko: bude mít to samé pozadí, jako desktopový wallpaper. I když jde jen o jednoduchou úpravu, obě rozhraní tak budou vizuálně více konzistentní. 

Ve Windows 8.1 bude také debutovat Internet Explorer 11. Uživatelé IE11 v Metru si budou moci nový prohlížeč více přizpůsobit (například aby se vždy zobrazoval adresový řádek) a přibude neomezený počet záložek a možnost jejich synchronizování. V Metru se pak objeví předělané aplikace Kalkulačka, Hudba, Obchod a Fotografie a lepší propojení se SkyDrive. Nově také nebude nutné provádět systémový změny z Ovládacích panelů - všechna nastavení bude možno udělat také v Metro panelu Nastavení PC.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru