Windows 8 zjednoduší připojení k internetu

Microsoft na svém blogu popsal vylepšené schéma, které uživatelům ve Windows 8 usnadní správu Wi-Fi a mobilních připojení.
reklama

Ve Windows 8 je správa mobilního připojení přidružena k tradičnímu Wi-Fi a dalším způsobům bezdrátového připojení. I když něco podobného najdeme už ve Windows 7, při používání tohoto operačního systému uživatelé musejí při připojování přes mobilní zařízení projít přes řadu kroků (například instalace driverů). Aby Microsoft tyto těžkosti eliminoval, vytvořil ve spolupráci se svými partnery universální driver, který bude fungovat se všemi mobilními zařízení. Díky tomu bude zcela odstraněn problém dodatečné instalace driverů a dalšího softwaru. 

Společnost také vytvořila nové okno síťových připojení, které umožňuje jednoduše vypnout jednotlivá spojení (Bluetooth, mobilní připojení, Wi-Fi) nebo je všechny deaktivovat zapnutím módu Letadlo. Tato nová administrace by podle Microsoftu měla odstranit nejasnosti, které způsobují výrobci hardwaru a softwaru se svými vlastními programy. Stejně jako smartphony, i Windows 8 se budou prioritně připojovat ke známým Wi-Fi sítím - pokud nebude žádná v dosahu, zvolí se automaticky mobilní připojení. Při připojení přes Wi-Fi Windows automaticky odpojí mobilní připojení.

A nový operační systém bude šetřit také peněženku uživatele. Jako prevence před doplatky za velké množství stahovaných dat přes mobilní připojení se bude Windows Update aktivovat pouze tehdy, pokud bude PC připojeno k Wi-Fi. 

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru