Windows 8 údajně budou mít svou čtečku PDF

Microsoft plánuje do svých nových Windows 8 zabudovat vlastní prohlížeč formátu PDF s názvem Modern Reader.
reklama

Modern Reader zobrazí PDF přesně tak, jako známý Adobe Reader. Prohlížeč Microsoftu bude obsahovat funkce jako je zoomování nebo zobrazení dvou stran dokumentů najednou. To, že nadcházející verze Windows bude mít prohlížeč PDF zabudovaný v sobě jako první objevili Rafael Rivera a Paul Thurrott z webu SuperSite. Jelikož současná verze Windows tento prohlížeč v sobě nemá, musejí jej dodávat třetí společnosti - těm teď bude Microsoft přímo konkurovat (a zůstává otázka, zda vůbec budou mít uživatelé zájem instalovat si externí prohlížeče PDF, když jej budou mít přímo v systému).

Adobe již dříve prohlásil, že integraci PDF do Windows nedopustí. Microsoft podporu PDF sliboval již při vývoji Office 2007, avšak Adobe podalo u soudu žalobu a Office 2007 nakonec prohlížeč PDF v sobě neměly, uživatelé si jej mohli pouze stáhnout jako doplněk. S příchodem Service Packu 2 však uživatelům Office bylo umožněno ukládat dokumenty i ve formátu PDF. V současné době není jasné, zda Microsoft s Adobe již nějaké rozhovory o nové funkci ve Windows 8 vedl. Pokud však půjde pouze o čtečku PDF, neměl by mít Microsoft podle expertů s Adobe větší problémy.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru