Windows 8 půjde resetovat během 6 minut

Microsoft zveřejnil informace týkající se dvou nových funkcí Windows 8, které umožní tento systém vrátit do továrního nastavení nebo jej obnovit v případě, že špatně funguje.
reklama

"Do Windows 8 jsme zabudovali dvě funkce, které vám pomohou vrátit PC do ´dobrého stavu´, když nepracuje tak, jak má, nebo kompletně do ´továrního nastavení´," napsal na blog MSDN Desmond Lee. Uživatelé tak budou moci resetovat své počítače podobně jako třeba smartphony. Nová možnost bude dostupná z ovládacích panelů nebo USB disku. Microsoft také myslel na uživatele, kteří shromažďují citlivá data, a umožní jim při resetu PC tato bezpečně z pevného disku vymazat. "I když někdo následně vyjme disk z vašeho počítače, data půjdou obnovit pouze za použití speciálních nástrojů, které jsou velmi drahé a pro většinu lidí zcela nedostupné."

Nová funkce umožní navrátit počítač do továrního nastavení, avšak při zanechání všech osobních souborů - odstraní se pouze nainstalované aplikace a změní se většina nastavení. Přesný rozpis toho, co bude při resetu změněno, a toho, co bude ponecháno, bude teprve zveřejněn. Velmi přívětivé jsou průměrné doby, které budou k resetování a refreshi PC potřeba. K obnovení (refreshi) PC v případě, že nebude správně fungovat, postačí pouze osm a půl minuty, zatímco rychlý reset potrvá šest minut a kompletní reset čtyřiadvacet minut. Další informace budou zveřejněny příští týden na veletrhu CES.

Zdroj: Techspot


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru