Windows 8 půjde načíst přímo z USB disku

Webový portál Win Rumors přišel s novými screenshoty ze kterých vyplývá, že Windows 8 bude uživatel moci načíst přímo z USB disku.
reklama

To byl sice možné už i u dřívějších verzí Windows, avšak nyní půjde vůbec poprvé o oficiální funkci. Ta ponese název Portable Workstations. Novou funkci využijí uživatelé, kteří budou chtít načíst Windows při opravě problémové instalace. Uživatel díky ní bude moci jednoduše zjistit, jaký problém se vyskytl a (z Flash disku) Windows opravit. Funkce Portable Workstations bude vyžadovat 16GB USB disk. Tento disk systém zformátuje a nainstaluje na něj Windows.

Předpokládá se, že Windows nainstalované na USB disku budou běžet v safe modu a nabídnou bootování pouze základních funkcí. Windows 8 budou vůbec plné novinek - nedávno jsme vás informovali o tom, že Microsoft plánuje do Windows 8 integrovat Windows Marketplace, tedy obchod s aplikacemi podobný tomu, jaký na Macu provozuje Apple.

Zdroj: Notebooks.com

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru