Windows 8 přinesou nativní podporu USB 3.0

Microsoft na svém nedávno spuštěném vývojářském blogu prozradil další informaci o Windows 8.
reklama

I když nejde o nic překvapivého, Microsoft na svém blogu potvrdil, že Windows 8 přinesou nativní podporu USB 3.0 a současně zachovají zpětnou kompatibilitu s předchozími verzemi USB. Podle Dennise Flanagana z Microsoftu vývojářský tým začal pracovat na podpoře USB 3.0 ještě předtím, než začaly zařízení s tímto standardem být dostupné. V posledních týdnech pak byla testována kompatibilita různých zařízení s USB 3.0 včetně "sporadicky se vyskytujících zařízení, se kterými byly v minulosti problémy."

USB 3.0 má teoretickou nejvyšší rychlost přenosu dat až 5 Gbps, což je asi desetkrát tolik, než jeho předchůdce, ale také polovina toho, co zvládnou nové porty Thunderbolt od Intelu. Thunderbolt v současné době používá především Apple u svých Maců a Sony u vybraných notebooků. Podpora USB 3.0 je oproti Thunderboltu rozšířenější, najdeme ji u celé řady základních desek, jež se v současné době prodávají. "V roce 2015 budou USB 3.0 nabízet všechny nové počítače a očekáváme, že se v tomto roce prodá přes dvě miliardy zařízení s podporou tohoto standardu," napsal Flanagan.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru