Windows 8 předčí Windows 7 ve všech výkonnostních testech

Na internetu se objevily výsledky nového benchmarku, ve kterém portál PCW porovnával Windows 8 Consumer Preview s Windows 7. A nová verze OS z toho vyšla jako vítěz.
reklama

PC World použil k testování pomocí benchmarku WorldBench 7 zařízení s Intel Core i5-2500K na frekvenci 3.3 GHz s 8 GB RAM, 1 TB pevným diskem a grafickou kartou NVIDIA GTX 560 Ti. Z výsledků vyplývá, že Windows 8 byly o 14 % rychlejší, než Windows 7 (první jmenovaný dostal v testu 100 bodů, druhý 114). Měřen byl také čas startu PC - u Windows 8 to bylo 36.8 sekund, starší verze OS pak zaznamenala 56.2 sekund. Co se týče výkonu OS na webu, ten byl měřen za pomoci WebVizBench. Windows 8 v něm dosáhly 28.6 FPS, Windows 7 pouze 18.9 FPS.

Nutno podotknout, že Windows 8 těchto výsledků dosáhly i navzdory tomu, že pro ně není dostupná řada driverů. Zajímavé také je, že benchmark byl prováděn pomocí softwaru PC Mark, který jeho výrobce Futuremark ještě neoptimalizoval pro Windows 8. Windows 7 proto byly například v testech vykreslování obsahu nebo práce s Office rychlejší, než Windows 8. Jakmile však budou drivery pro Windows 8 optimalizovány, dá se předpokládat, že tato verze OS bude znatelně rychlejší.

Zdroj: DailyTech
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru