Windows 8 již dávají uživatelům na výběr mezi více prohlížeči

Měsíc před oficiálním vydáním Windows 8 byla zkušební verze tohoto operačního systému v Evropě aktualizována tak, aby zobrazovala tzv. "browser ballot", tedy okno, jež dává na výběr několik webových prohlížečů.
reklama

Díky nové aktualizaci se uživatelům Windows 8 v Evropě začíná zobrazovat okno s výběrem webových prohlížečů od různých vývojářů - například Mozilla Firefox, Google Chrome, Maxathon 3, Opera nebo Internet Explorer. Tyto prohlížeče jsou na první pohled viditelné, další prohlížeče jsou dostupné při srolování okna dolů. I když Internet Explorer je ve Windows 8 již předinstalován, pokud si uživatel v "ballotu" vybere prohlížeč jiný, systém IE ze systému na oko odstraní.

Je vidět, že Microsoft se snaží, aby při vydání Windows 8 neměl s Evropskou unií žádné problémy. Dříve v tomto roce totiž opět propukly spory s EU poté, co Microsoft ballot neintegroval do nejnovější aktualizace Windows 7, takže více 28 milionů uživatelů tohoto operačního systému v evropských zemích nemělo na výběr mezi více prohlížeči. Microsoft musí ballot do svého OS integrovat od roku 2009, kdy mu to nařídila Evropská Komise kvůli údajnému zneužívání dominantního postavení. Poprvé se ballot objevil v únoru 2010.

 Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru