Windows 8 jdou do prodeje

Microsoft dnes oficiálně uvedl na trh nový operační systém Windows 8. Systém s novým uživatelským rozhraním je přizpůsoben ovládání na tabletech s dotykovým displejem, zároveň však zachovává i klasický desktop, jak jsme jej z Windows znali doposud.
reklama

O Windows 8 toho bylo i na Maxiorlovi napsáno hodně. Nemá tedy smysl popisovat všechny novinky, vylepšení a sporné prvky. Připomínám přehled edicí Windows 8, kde najdete popis odlišností základní verze Windows RT od Windows 8 Pro a podnikových Windows 8 Enterprise.

Připomínám, že Windows poprvé poběží i na jiné než x86 nebo x64 architektuře, konkrétně na procesorech ARM. Hlavně kvůli nižšímu výkonu těchto procesorů a požadavkům na větší výdrž při provozu na baterii došlo ke změně designu uživatelského prostředí i v desktopové části - zmizelo například průhledné prostředí Aero.

Windows 8 můžete stahovat a nakupovat na webu www.windows.cz. Pokud jste si koupili či koupíte nový počítač s Windows 7 v období od 2.6.2012 do 31.1.2013, můžete upgradovat na Windows 8 za 14,99 euro. Běžný upgrade vyjde na 29,99 euro.

Představení Windows 8, tabletu Surface a dalších nových produktů sleduje přímo na místě redaktor Technetu, takže nechcete-li zprostředkované informace, ale přímo poznatky z místa konání, podívejte se na článek Microsoft vstoupil do dotykové éry, uvedl Windows 8 a tablet Surface.

Podívat se můžete i na přímý přenos Windows 8 Launch.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Windows 8 mají být v kamenných obchodech a e-shopech dostupné až v pátek. Stejně tak bude dostupný i upgrade program. 

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru